Všechny kategorie

EN

Novinky

Co je Konjac?

Čas: 2022-02-08 Hity: 12

CO JE KONJAC?

Konjac roste pod řídkými lesy a je prospěšnou zásaditou potravinou. Pro lidi, kteří jedí příliš mnoho živočišných kyselých potravin, může konzumace konjacu s ním dosáhnout rovnováhy kyselin a zásad. Kromě toho má konjac také funkce snížení hladiny cukru v krvi, snížení krevního tuku, snížení krevního tlaku, rozptýlení jedu, vyživení obličeje, vyčištění pulsu, snížení hmotnosti, projímadlo, chuť k jídlu a tak dále.

DISTRIBUČNÍ OBLAST

Oblasti produkující konjac v Číně jsou převážně rozmístěny v Jün-nanu, Kuej-čou, S'-čchuanu, jižním Shaanxi a západním Chu-pej, přičemž nejhojnější zdroje konjacu jsou v horách kolem Sichuánské pánve. Oblasti produkující konjac v S'-čchuanu jsou rozmístěny hlavně v pohoří Daba ve východním S'-čchuanu a údolí řeky Jinsha na jihozápadě je nejdůležitější oblastí produkující bílý konjac v zemi.

ÚČINEK

Výživovou a zdravotní funkcí konjacu je hrát roli dietní vlákniny při regulaci nutriční nerovnováhy, jako je prevence zácpy, snižování krevních lipidů, snižování hladiny cukru v krvi, hubnutí a kondice. Kromě toho může být také použit k výrobě kontaktních čoček a lékařských optických produktů; přidání konjac glukomananu do kapaliny na ochranu očí může zabránit vysychání očí a kontaktních čoček. Konjac glukomannan gel lze použít k zastavení krvácení a podpoře ran po dezinfekci

Léčení; lze z něj také vyrobit léky na snížení krevního tuku, cukru v krvi, hubnutí a projímadlo.

8