Všechny kategorie

EN

Novinky

Chcete-li být zdraví, Konjac je nepostradatelný! Jaké jsou výhody pravidelného pojídání konjacu?

Čas: 2022-05-05 Hity: 5

Konjac je obecný název rodu Amorphopha llus Blume z čeledi Araceae. V pěstování patří k bramborovým taro plodinám a je také známý jako konjac, taro mletí, tau, konjac, pedicel lotos a tygří palma. Konjac je jednou z potravin s nejnižším obsahem kalorií v kategorii potravin, protože obsahuje přibližně 97 % vody a zbývající 3 % tvoří hlavně vláknina přítomná pod komplexem glukomananu, kterou tělo nedokáže metabolizovat. Konjac také obsahuje velmi malé množství minerálů, jako je škrob, bílkoviny a vápník. Jaké jsou tedy výhody pravidelného pojídání konjacu?

1 直播 banner 750X750

1. Zhubnout


Konjac jídlo je nejen lahodné a příjemné na chuť, ale má také funkce hubnoucí, kondiční, léčebné a protirakovinné. Proto je v posledních letech populární po celém světě a je známý jako "magické jídlo", "magické jídlo", "zdravé jídlo" a tak dále.

2. Prevence arteriosklerózy, prevence a léčba kardiovaskulárních a cerebrovaskulárních onemocnění

        Konjac je svou povahou štiplavý a hřejivý, podporuje krevní oběh a zabraňuje vzniku modřin. Mucin obsažený v konjacu dokáže snížit hromadění cholesterolu v těle, předcházet arterioskleróze a předcházet kardiovaskulárním a cerebrovaskulárním onemocněním. Proto je konjac nazýván „vychytávač trávicího traktu“ a „čistič krve“.

3. Snižuje hladinu cholesterolu

        Konjac glukomannan může účinně inhibovat vstřebávání lipolytických látek, jako je cholesterol a žlučové kyseliny v tenkém střevě, podporovat vylučování tuků z těla a snižovat celkové množství triglyceridů a cholesterolu v séru.

4. Zlepšení imunity, prevence nádorů a rakoviny

        Konjac dokáže zlepšit obranyschopnost organismu a obsažený anhydrid manózy může zasahovat do metabolismu rakovinných buněk. Jemná vláknina, kterou obsahuje, může stimulovat tělo k produkci látky, která zabíjí rakovinné buňky. Test citlivosti na léky je citlivý na buňky rakoviny srdce a rakoviny tlustého střeva. Dokáže rozpustit hlen a změkčit pevnost, rozptýlit otoky a detoxikovat, léčit hrudky, jádro hlenu, skrofula a další nemoci a může předcházet a léčit rakovinu.

5. Snížit zátěž slinivky břišní a prospět pacientům s diabetem


        Konjac také obsahuje rozpustnou vlákninu, která je velmi účinná při inhibici postprandiálního vzestupu krevního cukru. Proto jsou konjacová mouka a výrobky z ní ideální hypoglykemickou potravinou pro diabetiky, která může snížit zátěž ostrůvků po jídle.

6. Úleva od bolesti


        Konjac má funkci udržování tepla. Ve starověkých lidových lécích se konjac používal jako materiál k léčbě bolestí žaludku a ramen. Napařený konjac zabalte do ručníku apod. a přiložte na postižené místo, abyste zmírnili bolest.


7. Vyčistěte žaludek


        V konjacu je mnoho rozpustných rostlinných vláken pro podporu motility trávicího traktu, které mohou zkrátit dobu setrvání škodlivých látek v žaludku a žlučníku, účinně chránit žaludeční sliznici a čistit žaludeční stěnu.


8. Doplněk vápníku


       100 gramů přírodní potravy konjac obsahuje asi 43 mg vápníku. Důležitější je, že vápník v něm obsažený se lidským tělem snadno rozpouští a vstřebává. Tento produkt bohatý na vápník je také první volbou pro doplnění vápníku.