Všechny kategorie

EN

Novinky

Naučte se znalosti Konjacu a zažijte "kouzelný Konjac"

Čas: 2022-08-26 Hity: 2

2Studenti z Muchuan Party School a Mabian Party School navštívili Sentaiyuan Industrial Tourist Scenic Spot, naučili se znalosti o konjacu a zažili gurmánská jídla z konjacu

2-1

Konjac je obecné označení pro rod Amorphophallus, který se vyrábí především v tropech a subtropech východní polokoule. moje země je jedním z původních a je rozšířena v horských oblastech Sichuan, Hubei, Yunnan, Guizhou, Shaanxi, Guangdong, Guangxi, Tchaj-wan a dalších provinciích.

Existuje mnoho druhů konjacu. Podle statistik existuje na světě více než 260 odrůd. V mé zemi je zaznamenáno 19 druhů, z nichž 8 druhů je jedinečných pro mou zemi. Podzemní hlíza konjacu je plochá a kulatá jako velký vodní kaštan. Je velmi výživný. Obsahuje řadu vitamínů a minerálních prvků, jako je draslík, fosfor a selen. Obsahuje také polysacharidy konjac, které lidé potřebují, a má nízký obsah kalorií, nízký obsah tuku a vysoký obsah vlákniny. vlastnosti prvku.

Konjac obsahuje velké množství manózy, vitamínů, rostlinné vlákniny a určité množství slizových bílkovin. Má zvláštní zdravotní péči a léčebné účinky a je známý jako „kouzelné jídlo“.

2-2Konjac má v mé zemi více než 2,000 letou historii jako lék a potravina. Jedná se o nízkokalorickou potravinu s nízkým obsahem bílkovin, vitamínů a vlákniny. Jedná se o druh vysokomolekulárního polysacharidu, který patří do rozpustné dietní vlákniny (SDF). Po jídle se dostává do lidského těla a snadno se kombinuje s vodou za vzniku sol. Absorpce vody a rychlost bobtnání tohoto solu může dosáhnout desítek až stovekkrát. Po jídle je trávení a vstřebávání pomalé a je snadné dát lidem pocit plnosti. Kalorie jsou nízké, což může pomoci obézním a diabetikům kontrolovat jejich diety. Je to ideální nízkokalorická a nízkotučná dieta. zdravé jídlo. Zároveň má konjac velmi dobré účinky při prevenci a léčbě zácpy, zlepšení metabolismu lipidů, snížení hladiny cholesterolu v krvi, zlepšení metabolismu cukrů, prevenci a léčbě obezity atd.

2-4